Je lepší zapálit malou svíčku, než brečet po tmě!

Životopis Dakoty

28. dubna 2007 v 21:03 | Kačka
Dakota se narodila 23. února 1994 v Gorgii (USA). Má skandinávský původ a měří zatím 140 cm. Naučila se číst ve dvou letech. Hereckou kariéru odstartovala v pěti letech reklamou na prací prášek. V současnosti je zřejmě nejobsazovanější a nejtalentovanější dětská herečka. Za jeden ze svých prvních filmů Jmenuji se Sam byla v sedmi letech nominována jako vůbec nejmladší herečka
v historii na Screen Actors Guild Award. Proroci odhadují, že nebude trvat moc dlouho, než získá první nominaci na Oscara - a cenu samotnou. Když si přišla na pódium pro cenu, byl mikrofon tak vysoko, že na něj samozřejmě nedosáhla. Cenu jí tehdy předával Orlando Bloom, a tak jí pomohl: celou dobu její děkovné řeči ji držel. Možná naschvál Dakota svůj proslov velmi natáhla...
Její mladší sestra Elle je taky herečka. Hrála mladší "verzi" Dakoty v Jmenuji se Sam nebo v Dveřích v podlaze. Dakota sbírá panenky a má domácí vzdělání. Její nejoblíbenější film je Jih proti Severu.
Z hereček nejvíce obdivuje Meryl Streep a Hilary Swank. Vidět jste ji mohli vidět například ve filmech Válka světů, Hra na schovávanou, Muž v ohni, V pasti, seriálu Unesení a mnoha dalších.
Dakota taky hrala v hororu!
i si zahrala ve Valka Svetu s Tomem Cruisem
Nyní přichází do kin další stejnojmenná verze, jejímž autorem je režisér Steven Spielberg, známý mimo jiné svou zcela odlišnou, laskavou vizí setkání člověka s vesmírnými bytostmi ET mimozemšťan. Slavný filmař tentokrát ukázal, že vetřelci z vesmíru mohou být i chladnokrevní zabijáci, kteří už dávno mají ve svém slovníku výraz genocida.
Spielberg obsadil do hlavní role hollywoodského herce Toma Cruise, ten ztělesnil hlavní postavu svérázného dělníka z doků a rozvedeného muže s neuspořádaným osobním životem Raye Ferriera. Cruisův Ray nosí oprané jeansy, jezdí divoce po silnici a nešikovně se snaží vychovávat potomky Robbieho (Justin Chatwin) a Rachel (Dakota Fanning), když je dostane na víkend od své bývalé partnerky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vám líbí můj blog?

Jo, je naprosto super!!! 51.8% (628)
Je hezký ... :o))! 27% (328)
Moc se mi nelíbí! 21.2% (257)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama